Tidsbanken changeblog

📌 Hva har skjedd – hþydepunkt fra uke 51 og 52

Skrevet av Benedicte Halland Syversen | 28.des.2025 14:00:00

De siste ukene frem mot jul har gĂ„tt til Ă„ gjĂžre oppdateringer i forkant av et nytt ferieĂ„r, samt oppdatert PowerOffice integrasjonen, nĂ„ med data tilbake til PowerOffice. 

✹ Ny funksjonalitet

PowerOffice Go – nĂ„ med overfĂžring tilbake til PowerOffice

Det er nĂ„ mulig Ă„ overfĂžre timer tilbake til PowerOffice! Du velger selv hva du Ăžnsker Ă„ sende de tilbake som, enten: 

  • timer til timemodulen, eller

  • varer til fakturautkast.

Som tidligere overfĂžres fortsatt kunder, prosjekter og prosjektlinjer fra PowerOffice Go til Tidsbanken – men nĂ„ gĂ„r altsĂ„ informasjonsflyten begge veier.
👉 Les mer om integrasjonen her

 

Enkelt turnus 

Ved kopiering av turnus fra en ansatt til en annen er turnusene nÄ sortert etter aktive turnuser pÄ egen avdeling, aktive turnuser pÄ andre avdelinger, og tilslutt ikke aktive turnuser. Det er ogsÄ lagt til et sÞkefelt slik at du enklere finner turnusen du Þnsker Ä kopiere over.
👉 Mer informasjon om kopiering av turnus finner du her



đŸȘ„ Forbedringer

  • I Time og varegodkjenneren har vi forbedret ytelse, og hĂ„ndtert tregheter som tidvis har oppstĂ„tt i forbindelse med time- og varegodkjenning. Vi har i tillegg lagt til sortering i ansattfilteret slik at du enklere finner den ansatte du skal. 

  • Modulen for "overfĂžring av ferie" har fĂ„tt nytt navn, "Oppstart ferieĂ„ret" ettersom den benyttes bĂ„de for tildeling av Ă„rets nye feriedager, og eventuell overfĂžring av restferie fra fjorĂ„ret. 
    Trenger du mer informasjon om den ansatte eller forbruket av feriedager kan du nĂ„ trykke pĂ„ navnet til den ansatte for Ă„ Ă„pne ansattpanelet. Her finner du bĂ„de informasjon om feriedager, og videre snarvei inn til ansattkortet.  


🧠 Det kan ogsĂ„ vĂŠre fint Ă„ vite...

For Ä gjÞre oppstarten av ferieÄret 2026 enda bedre enn tidligere Är, jobber vi nÄ med oppdateringer i modulen for Oppstart ferieÄret, samt endringer knyttet til uthenting av ferietall andre steder i systemet.

📅Den 7.Januar holder vi et eget webinar pĂ„ temaet , her tar vi deg gjennom bĂ„de lover og regler for ferie, samt hvordan du bĂ„de tildeler nye feriedager og tar stilling til overfĂžring av eventuell restferie fra fjorĂ„ret. 
👉 Du finner nĂ„ opptak her